Avid Nexis

Zdieľané diskové polia

Špeciálne navrhnuté na zdieľanie médií a projektov medzi jednotlivými strižňami po klasickej Ethernet sieti. Fyzickú kapacitu je možné rozdeliť na niekoľko sieťových diskov “workspace”.

Parametre

V Avid Nexis je možné pri každom sieťovom disku nastaviť rôzny stupeň ochrany dát a meniť ich veľkosť za chodu. Základným prvkom siete je certifikovaný switch od známych výrobcov ako je Cisco a Dell. Diskové polia sú pripojené 10Gb alebo 40Gb a strižne je možné potom pripojiť gigabitovo, dual gigabitovo, 10Gb a dual 10Gb.

Avid vyrába diskové pole Avid Nexis v niekoľkých verziách:

  • Nexis Pro
  • Nexis E2
  • Nexis E4
  • Nexis E5
  • Nexis E5 NL

 

Avid Nexis | Pro

Základné diskové pole s 10 dátovými diskami a dvoma systémovými SSD diskami. Pole je napájané dvoma redundadnými zdrojmi. Desať dátových diskov tvorí takzvaný Media Pack a ten je možné nakonfigurovať v dvoch výkonnostných módoch 400MB/s na čítanie alebo 600 MB/s na čítanie. Výkonnejšie nastavenie je ideálne pre 4K, ale maximálne pre 10 súčasných klientov. Pri zakladaní virtuálnych sieťových diskov (workspace) je možné zvoliť ochranu dát z troch možností: bez ochrany (ponúka najväčšiu dátovú kapacitu), ochranu dát pri výpadku jedného disku v MP a ochranu dát pri výpadku dvoch diskov v MP.

 

Avid Nexis | Enteprise E2, E4

Nexis E2 je veľmi podobný Nexisu Pro. Má rovnaké šasi, ale možnosti kongfigurácie sú oveľa rozsiahlejšie. Ponúka nielen väčšiu kapacitu v podobe 10TB diskov, ale aj väčší výkon s SSD diskami. Nexis E2 SSD má rýchlosť čítania až 3000MB/s s pripojením po 40Gb Ethernetu. Systém je možné postupne rozširovať a pokiaľ sa pridá samostatný System Director Appliance (SDA), tak so základnou licenciou Extended môžem mať až 24 polí s kapacitou 2,4 PB. Pri počte 3 a viac šasi si môžem nastaviť ochranu dát pre situáciu, kedy skolabuje celé jedno šasi a systém bude fungovať stále ďalej.

Nexis E4 má rovnaké možnosti ako E2, ale je ideálny pre väčšie kapacity, pretože obsahuje dva MP a ešte naviac ho možno osadiť dvoma náhradnými dátovými diskami. Tie pri výpadku dátového disku automaticky nahradia poškodený disk, či už je to v prvom alebo druhom MP. Nexis Enterprise E2 a E4 oproti Nexisu Pro majú možnosť pridania sekundárnej riadiacej jednoty šasi (Storage Controller) a tým zabrániť zlyhaniu celého šasi.

 

Avid Nexis | Enteprise E5

Nexis E5 NL sa líši od verzie E5 len vo veľkosti dátového disku (12TB namiesto 10 TB) a ethernetovým pripojením k switchu (10Gb namiesto 40Gb). Jedno šasi ponúka takmer 1PB odkladového priestoru s online prístupom pre redukovaný počet klientov oproti verzii E5.

Všetky typy šasi (Engine) Avid Nexis Enterprise (E2, E2 SSD, E4, E5 a E5 NL) je možné skombinovať v jednom dátovom systéme a tým pádom disponovať virtuálnymi diskami so špecifickými vlastnosťami od „super rýchlych“ až po „obrovské“.

V praxi

Avid Nexis sme integrovali do České televízie, TV Nova, TV Prima, Sazka, a.s., UnicornPictures CZ, MAT Film a SAWAGO.

Porovnanie niekoľkých základných parametrov jednotlivých verzií

Demo video

Mohlo by vás zaujímať

Avid MediaCentral

Asset management

Telestream – Vidchecker

Automatická kontrola / oprava médií

XenData

Univerzálna archivácia