SK | CZ

NLTek

Automatizácia workflow

NLTek produkty ako forma rozšírenia Avid MediaCentral Production skupiny o Ingest, Transcode a Archivácii je zaujímavým a cenovo dostupným riešením. NLTek produkty sú zároveň certifikovanou Avid platformou.

Parametry

Všetky tri produkty môžu pracovať samostatne v spojení s asset manažmentom Avid MediaCentral alebo umožňujú kooperáciou pri použití všetkých dohromady. Archiváciu je možné ďalej rozšíriť systémami XenData, ktoré umožňujú ukladanie a správu súborov na páskové alebo optické médiá a cloudové úložiská.

 

Nearchív / Archive

Program Nearchív vám umožní rozšíriť si kapacitu vášho Avid diskového poľa Nexis o odkladaciu kapacitu na lacnejšom hardvéri. Pokiaľ vám dochádza miesto na vašom poli Avid Nexis, môžete archivovať starý materiál alebo dočasne odložiť materiál, na ktorom v danej chvíli nepracujete. Server Nearchiv je pripojený do rovnakého switcha ako Avid Nexis a využíva 10Gb ethernetové spojenie. Veľkosť kapacity závisí od toho, aký HW si vyberiete (môže to byť aj stanice a NAS).

Presun klipov z/do odkladacieho priestoru a ich správa sa vykonáva v Avid Interplay Accese alebo v Avid MediaCentrale Cloud UX, kde sú nástroje Nearchív plne integrované. Ak by ste chceli dáta uchovávať dlhodobo, pripojí sa k diskovému serveru Nearchiv napr. pásková knižnica LTO-8 a program Nearchiv sa zmení na Archive vďaka spojeniu s programom XenData. Potom môžete napríklad nastaviť vytváranie 3 nezávislých kópií údajov:

  • 1. kópia je uložená na LTO páske
  • 2. kópia je uložená na druhej LTO páske (tzv. replika)
  • 3. kópia leží na HDD v serveri.

 

Obsah archívu jednotlivých klipov je možné jednoducho prezerať cez player vo webovom prehliadači Chrome, pretože program Archive môže na tento účel generovať náhľady v mp4 opatrenej TimeCode.

Spoluprácu všetkých troch programov je možné nastaviť nasledujúcim spôsobom. AutoIngest Direct materiál naberie a presunie ho rovno do Nearchívu. Zároveň pri naberaní s pomocou Media Transcoderu vytvorí náhľadovú kópiu v h264, ktorá je uložená na Avid Nexis. Po zostrihaní programu v Avid MediaComposeri sa klipy, ktoré sú použité v sekvencii, obnovia v pôvodnom rozlíšení nakopírovaním (restore) z Nearchívu servera a program je hotový bez nutnosti obrovského produkčného poľa.

Produktový list

V praxi

NLT automatizácia workflow sme integrovali do Českej televízii a do TV Nova.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zaujímať

Avid MediaCentral

Asset management

AvidNexis

Zdieľané diskové pole

Masstech

Robustné archívne riešenie