SK | CZ

Prevencia katastrofických udalosti

Vieme všetko o prednostiach, ale aj o rizikách technologickej štruktúry a workflow, ktoré dokážeme eliminovať

Niekedy býva veľmi ťažké správne odhadnúť riziká technologického kolapsu, o to viac týmto katastrofickým udalostiam účinne predchádzať.

Každá technológia má svoje slabiny a žiadna nie je proti poruche dokonale chránená. Nezostáva než chyby eliminovať a možným poruchám predchádzať. V prípade výpadku celého systému je potrebné mať pripravený náhradný scenár, tzv. „Plán B“. Ale ako postupovať? S tým dokážeme pomôcť, pretože technológie a systémy, ktoré implementujeme dobre poznáme.

Dôležitým parametrom každej technológie je jej stabilita a robustnosť zabezpečenia, ktoré ochránia funkčnosť systému pred celkovým zlyhaním. Základom je analýza „čiernych scenárov“, ktoré by mohli nastať, keby … Výsledkom je definovanie kritických miest systému či infraštruktúry, tzv. Single point offailure (SPOFA), ktoré keď majú poruchu, stáva sa celý systém nefunkčný. Potom už prichádza na rad rozvaha, ako tieto miesta zabezpečiť, prípadne zvážiť riziko či pravdepodobnosť poruchy v tomto mieste, na tomto prvku.

Určite nie je naším zámerom klientov strašiť, ale naopak ich pripraviť a zabezpečiť dostatočnú prevenciu, ktorá pomôže katastrofickú situáciu zvládnuť. Naším cieľom je predovšetkým, aby akákoľvek chyba technológii, mala minimálny vplyv prevádzka, chod výroby alebo vysielania. Je teda potrebné na to myslieť už pri návrhu riešenia danej technológie a potom pripraviť plány postupov a opatrení, ktoré povedú k vyriešeniu problému, prípadne zaistí záložné riešenie.

V praxi

Česká televize, TV Nova, TV Barrandov, TV Prima, TA3, RTVS, TV Markíza, TV JOJ, SFU, ESIS PZ

Mohlo by vás zaujímať

Technologická implementácia

Spoľahlivá inštalácia a integrácia

Servisné služby

Bezproblémové zabezpečenie vysielania a výroby

Individuálne a skupinové tréningy

Školenie podľa potrieb zákazníkov