SK | CZ

Shotoku

Široké portfólio VR produktov od spoločnosti Shotoku umožňuje prevádzku virtuálneho štúdia riadeného lokálne aj vzdialene.

Produkty Shotoku VR zaisťujú presnejší a spoľahlivejší spôsob používania kamerovej techniky pre prirodzenejší pohyb vo virtuálnom priestore, ktorý dokonale umocňuje divácky zážitok z rozšírenej reality.

Parametre

Špičkové sledovacie systémy Shotoku VR prinášajú nekompromisnú presnosť a veľmi jednoduchú obsluhu. Systémy sú plne kompatibilné s technológiami virtuálnych štúdií, rozšírenej reality (AR) od Vizrt a ďalších významných VR systémov.

 

VR Pedestaly:

Shotoku TP500VR + SX300VR

TP500VR patrí medzi najkompaktnejšie a cenovo najdostupnejšie štúdiové VR pedestaly na trhu. Spĺňajú všetky nároky na použitie vo virtuálnom štúdiu s AR (Augmented reality) rozšírením. Pomocou proprietárnych algoritmov a mechanických kodérov poskytuje TP500VR údaje o svojej polohe v reálnom čase. Mechanický sledovací systém má unikátne vylepšenie, aby bola virtuálna a rozšírená štúdiová technológia cenovo dostupnejšia než kedykoľvek predtým pri zachovaní ľahkej a prenosnej konštrukcie pôvodnej TP500.

Shotoku TP200VR / 300VR

Systém TP200VR/300VR ponúka špičkové VR trackovanie bez kompromisov s dôrazom na presnosť a jednoduchosť celého procesu. Vďaka pokročilým možnostiam výstupných dát o polohe statívu alebo výške kamery, spĺňa tento systém aj tie najvyššie nároky na výslednú obrazovú kvalitu virtuálnych štúdií. Dáta o zoome a zaostrení sú zhromažďované buď priamo z objektívov (VR ready) alebo z externých kódovacích jednotiek Shotoku určených pre objektívy ENG, ktoré samostatne VR nepodporujú. Spôsob ovládania a nastavenia Shotoku VR systému je prispôsobené pre minimálne zásahy samotného užívateľa, ktorý sa môže sústrediť iba na tvorivú stránku natáčania.

 

VR Žeriavy GRAPHICA SERIES

Séria Graphica vznikla spojením vynikajúcej technológie Shotoku VR za prispenia technického know-how prestížneho výrobcu žeriavov CamMate. Výsledkom je produkt so špičkovými možnosťami sledovania VR v mobilnom a dokonale funkčnom prevedení. Graphica vypočítava polohové dáta zo vstavaných fyzických rotačných kodérov určených špeciálne pre potreby VR. Žeriavy teda nie sú obmedzené externými markermi a ďalšími limitmi spojenými so štandardnými spôsobmi trackovania polohy. Snímače plynule spracovávajú dáta prostredníctvom rozhrania SPI na poskytnutie výstupu dát v reálnom čase pre štúdio alebo produkciu v mieste natáčania. Celú sériu tvorí 7 modelov líšiacich sa dĺžkou a dosahom kamerového ramena. Možnosti využitia sa teda nájdu pre tvorcov v komornejších priestoroch aj pre potreby veľkých televíznych produkcií.

VR Žeriavy TK-38VR

Kompaktný a plne vybavený VR-tracking žeriav pre virtuálnu / rozšírenú realitu. Diaľkovo ovládaná hlava vníma každý pohyb ovládacích tyčí kameramana a zaisťuje tak plynulé a presné ovládanie vo všetkých uhloch. Montážny držiak (súčasť balenia) pre malý monitor pomáha obsluhovať kameru na princípe hľadáčika. Žeriav TK-59VR je plne kompatibilný so všetkými poprednými systémami pre virtuálnu realitu. Možno ho podoprieť jedným z troch spôsobov v závislosti od výrobných požiadaviek a rozpočtových možností.

Fixné: TT-17 Statív

Mobilné: statív TT-17 s TD-13 alebo TD-32 Dolly

Mobilný s plným XY trackovaním: TI-04 VR Dolly

V praxi

Shotoku jsme integrovali zoznam společnosti ??

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zaujímať

Ncam Reality

Trackovací systém

Vizrt AR/VS

On-air grafika a virtuálna realita

Kamery a monitory Ikegami

Štúdiové kamery