SK | CZ

XenData

Univerzálna archivácia

Ak nepoužívate asset management Avid MediaCentral / Interplay možete použiť systém XenData samostatne pre zálohovanie ostatných dát a Avid projektov s / bez Avid-médií, ktoré si pripravíte napríklad konsolidáciou materiálu alebo programom Marquis Parking.

Najjednoduchším riešením pre tento prípad je voľba špeciálnej stanice XenData X1 s mechanikou LTO-8 pripojenú cez Thunderbolt.

Parametre

XenData X1

Malá stanica pre archivovanie na LTO pásky a Cloud

  • OS: Win 10 Pro
  • 16 GB RAM, 256GB OS HDD, 1.92 TB datová SSD HDD cache
  • Gigabitový Ethernet, HDMI výstup pre monitor
  • Cez Thunderbolt 3 je možné pripojit jedno alebo viac LTO mechanik
  • Zálohuje data i na cloud, ale podporuje len AWS S3, Azure BlobStorage a Wasabi S3

 

Ak by vás obťažovala neustála výmen pások v LTO mechanike máte na výber väčšie systémy, ktoré využívajú aj systémy NLT Archive s LTO knižnicou. Jedná sa o systémy SXL-8200 a SXL-8500.

Prvý systém je 1U server, do ktorého môžete dať menšie diskové pole len s RAID 0 alebo 1, a je k nemu je pripojená LTO knižnica s 30 až 160 slotov a s maximálne dvoma mechanikami. Druhý systém má 2U server s väčším diskovým poľom, ktorý môže mať ochranu dát RAID 50 alebo RAID 60. Knižnica môže disponovať až 560 sloty s 10 mechanikami. Tie môžu byť typu LTO-6, LTO-7, LTO-8 a v blízkej budúcnosti sa dočkáme aj LTO-9 s natívnou kapacitou 24TB. Mechaniky možno s pripojit pomocou SAS alebo FC rozhrania.

V praxi

XenData jsme integrovali do Českej televízie.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zaijímať

Telestream – Vantage

Transkóding / media processing

Avid MediaCentral

Asset management

NLTek

Súborový ingest