SK | CZ

Vizrt AR/VS

Rozšírená (augmented) a virtuálna realita je súčasný trend moderných televíznych štúdií

Spoločnosť Vizrt sa dlhodobo zameriava na virtuálne štúdiá (VS) a rozšírenú realitu (AR). Ponúka vhodné riešenia, ktoré pomáhajú televíziám ukázať či zobraziť zložité scény a objekty spôsobom, ktorý je zrozumiteľný pre divákov a zároveň poskytnúť zábavné vizuálne prvky, ktoré umocňujú výsledný zážitok diváka.

Parametre

Základným kameňom VS alebo AR je systém Viz Virtual Studio, ktoré definuje virtuálny priestor a prijíma trackovacie dáta z kamier, pomocou ktorých sa identifikuje pozícia, pohyb a záber. Na základe týchto parametrov Viz Engine generuje virtuálnu scénu (pozadia) alebo virtuálny objekt pre rozšírenú realitu. Výsledný obrázok sa potom skladá z reálneho záberu kamery a 3D generovanej grafiky. Nástrojom dizajnérov, 3D grafikov a animátorov je Viz Artist, vďaka ktorému môžu vytvárať virtuálne scény alebo objekty. Integrácia s 3D modelovacími softvérmi Cinema 4D a Unreal Engine 4 umožňuje dosiahnuť fotorealistickú grafiku a efekty. Neoceniteľným pomocníkom je tiež Viz Arc, ktorého intuitívne užívateľské rozhranie zaisťuje ľahké ovládanie a flexibilitu výslednej reality.

Produktový list

PDF Vizrt ??

V praxi

Už viac ako 20 rokov využíva Česká televízia virtuálne štúdio spoločnosti Vizrt na sériu prémiových relácií vrátane hlavnej spravodajskej relácie. SAZKA podobne ako TV Nova využíva menší setup s voľnými kamerami (Ncam tracking), ktorý pridáva do klasického štúdia rozšírenú realitu.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zaujímať

Rozsah produktov spoločnosti Vizrt

On-air grafické systémy

Telestream – Vantage

Transkóding / media processing

Shotoku

VR pedestaly a žeriavy