SK | CZ

NLTek

Souborový ingest

Rozšírenie Avid MediaCentral Production skupiny o Ingest, Transcode a archiváciu NLTek produktov je zaujímavým a cenovo dostupným riešením, ktoré je zároveň certifikovanou Avid platformou.

Parametry

Všetky tri produkty môžu pracovať samostatne v spojení s asset manažmentom Avid MediaCentral alebo medzi sebou vzájomne kooperovať.

AutoIngest Direct

Program je určený na naberanie materiálu z kariet a diskov kamier ako je XDCAM Optical, XDCAM-EX, P2, Canon XF, GFCAM, EditCam, GoPro, Canon D-Series a ďalších. Ako jediný program od NLTeku dokáže pracovať aj v prostredí bez asset manažmentu Avid MediaCentral. Nabrané klipy sú potom importované ako sekvencie do binu Avid Media Composera. V prostredí asset manažmentu Avid MediaCentral sú naberané klipy ukladané do vybraného katalógu. Veľkým prínosom programu je jeho rýchlosť, pretože dokáže naberať z niekoľkých medíí naraz, napr. z troch mechaník Sony PDW-U2. Než založíte 3-ti disk a spustíte jeho naberanie je už prvý hotový a vy môžete plynule pokračovať ďalej. Ďalšou obrovskou výhodou je editor metadát. Vaše klipy sa nemusia neustále volať C0001, C00…! Môžete premenovať jednotlivé klipy na konkrétne kamerové zábery, alebo zadať iný názov zakončený automatickým číslovania pre celú kartu alebo disk. Môžete pridať aj vlastné dáta ako miesto natáčania, kategórie obsahu, atď.

Media Transcoder

Media Transcoder umožňuje prevod materiálu do iných formátov a rozlíšení. Najčastejšie sa používa v spojení s AutoIngest Direct a Nearchiv, pre ktoré vytvára náhľadové kópie klipov v rozlíšení h264. Pri samostatnej inštalácii ponúka až 16 „watchfolders“ pre naberanie súborov do assetu manažmentu Avid MediaCentral / Interplay.

V praxi

NLTek sme integrovali do Českej televízii a do TV Nova.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zaujímať

Telestream – Vantage

Transkóding / media procesing

Avid MediaCentral

Asset management

Masstech

Robustné archívne riešenie