SK | CZ

Ncam Reality

Spoločnosť Ncam je lídrom technológie sledovania polohy a pohybu kamier pre virtuálnu alebo rozšírenú realitu

Ncam ponúka bezkonkurenčné riešenie vizuálnych efektov v reálnom čase (RVFX), ktoré zákazníkom umožňuje dosiahnuť umelecké vízie a prevziať väčšiu kontrolu nad tvorivým procesom.

Parametre

Mnohokrát ocenená a patentovaná technológia dáva tvorivú slobodu pri vytváraní vizuálneho obsahu pre film, televíziu alebo živú produkciu. Svojou presnosťou a flexibilitou sledovania kamier sa Ncam stal priekopníkom na poli trackovacích systémov. Ncam Reality je komplexná a flexibilná platforma pre rozšírenú realitu (augmented reality), ktorá umožňuje vytvárať fotorealistickú virtuálnu grafiku v reálnom čase.

Jadrom je unikátne riešenie pre sledovanie kamier (tracking system), ktoré bez obmedzenia ponúka filmovým a televíznym produkciám virtuálne grafické prvky a scény. Zariadenie používa ľahkú senzorovú lištu pripojenú ku kamere, čo dovoľuje úplne voľný pohyb na všetkých miestach. Systém generuje nepretržitý tok extrémne presných polohových a rotačných informácií (tracking data), ktoré sú prostredníctvom Ncam Reality dodávané grafickým real-time systémom (napr. Viz Engine).

V praxi

Ncam technológiu sme implementovali v televíznej spoločnosti Nova a pre rozšírenú realitu viac-kamerového štúdia v spoločnosti SAZKA.

Workflow

Demo video

Mohlo by vás zajímať

Shotoku

VR statívy a pedestály

Vizrt AR/VS

On-air grafika a virtuálna realita

Kamery a monitory Ikegami

Štúdiové kamery