Avid oznámil dlho očakávanú správu, že pripravovaná verzia Media Composer bude podporovať operačný systém macOS Catalina. Pretože sa Avid chystá realise 2020.2, ktorý by mal byť uvoľnený v polovici februára tohto roka, maximálne vyladiť, dal už teraz na testovanie Beta verziu. Je možné zapojiť sa do verejného testovania a v nasledujúcich 2 týždňoch poskytnúť spätnú väzbu.

 

Kde Beta verziu získať?

Používatelia, ktorí využívajú systém macOS Catalina (10.15.x) si môžu stiahnuť inštalačný program Media Composer 2020.2 z Avid Download Center a nainštalovať si ho. Po prihlásení k svojmu Avid účtu a vstupu do Download Centra nájdete Beta verziu pod PUBLIC BETA.

 

Dôležité upozornenie k uvoľnenej Beta verzii

Keďže ide o Beta verzii, existujú známe problémy a obmedzenia, o ktorých by ste mali pred inštaláciou vedieť. Neodporúča sa inštalovať a používať túto Beta verziu v priebehu realizovaného projektu. Ak budete uverejňovať svoj príspevok vo fóre Beta na stránke community.avid.com, uvádzajte presný OS, ktorý sa používate v predmete príspevku.

FAQ: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Compatibility/Media-Composer-2020-2-Public-Beta-for-macOS-Catalina

 

Dokumenty týkajúce sa novej verzie 2020.2:

Čo je nové v Avid Media Composer 2020.2: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/user_guide/Media-Composer-2020-Documentation

Obmedzenia pre určité typy súborov v Avid Media Composer v systéme macOS Catalina: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Compatibility/Media-Composer-File-Type-Support-on-macOS-Catalina

 

Ako dlho bude bežať testovanie Beta verzie?

Verejná Beta verzia bola vydaná 30. januára 2020. a bude v testovaní, pokiaľ nebude oficiálne uvedený Media Composer 2020.2 v polovici februára.

 

Čo keď ešte nie som na Cataline?

Beta verziu môžte nainštalovať aj na staršie verzie macOS než Catalina. Užívatelia sú vítaní, ak budú testovať túto verziu na iných systémoch ako Catalina a poskytnú nám spätnú väzbu. Hlavným cieľom tejto verejnej Beta verzie je však testovanie na systéme macOS Catalina.

 

Je potrebné pre spustenie licencia?

Áno, používatelia budú potrebovať licenciu Media Composer, Media Composer | Ultimate, alebo Media Composer | Enterprise s aktívnym subscriptionom, alebo aktívnym supportom. Je tiež možné spustiť Media Composer v skúšobnom režime.

 

Existujú obmedzenia, alebo známe problémy?

Áno, pretože ide o Beta verziu, vyskytujú sa tu niektoré známe problémy a chyby. Okrem toho existujú tiež známe obmedzenia pri behu na macOS Catalina. Pred aktualizáciou a inštaláciou Beta verzie doporučujeme uvedené upozornenia skontrolovať.

 

Ako je to s podporou?

Ak má niekto s týmto vydaním softvéru problémy, NEBUDE môcť získať podporu od Avid Customer Success, pretože nejde o oficiálne vydanú verziu softvéru. Fórum community.avid.com špeciálne pre túto Beta verziu (Beta Forum | MC 2020.2 | macOS Catalina) a stránka Avid Editors na Facebooku bude mať Avid personálne monitorovanie a poradenstvo.

V prípade akýchkoľvek problémov a otázok nás kontaktujte

E-mail: info@tracosys.sk

www.tracosys.sk