Všetky štyri systémy sú navrhnuté pre živé vysielanie a umožňujú poskytovateľom vysielania maximalizovať svoju kreativitu tým, že sa môžu sústrediť viac na príbeh ako na technológiu.

 

Viz Arc – jednoduché ovládanie virtuálneho štúdia a rozšírenej reality

Nový Viz Arc poskytuje mediálnym spoločnostiam výkonný riadiaci systém na vytváranie úžasných virtuálnych štúdií a grafiky s rozšírenou realitou (AR) pre každodennú produkciu živého vysielania. Systém je založený na IP a umožňuje používateľom ovládať AR grafiku a virtuálne štúdiá z jedného rozhrania, je intuitívny, ľahko sa používa a dokonca umožňuje zobrazenie prvkov AR na mape alebo pôdoryse štúdia.
Viz Arc sa integruje do celého portfólia produktov Vizrt, komunikuje s Viz Virtual Studiom a Vizrt tracking hubom, môže ovládať aj viac Viz Enginov súčasne. Zákazníci majú priamy prístup k šablónam Viz Artistu a iným integráciám tretích strán vrátane Unreal Engine 4. Pre zákazníkov s Viz Engine 4 bude Viz Arc tiež ovládať nový produkt spoločnosti Vizrt – Fusion Keyer. Lite verzia Viz Arc, ktorá obsahuje ovládanie nástroja Fusion Keyer, bude poskytnutá zdarma s Viz Engine 4.

 

Viz Verdi – špičková štúdiová automatizácia

Viz Verdi je nová softvérová automatizačná platforma, ktorá umožňuje mediálnym spoločnostiam efektívne vytvárať viac obsahu na viacerých platformách. Cenovo výhodný systém zapadá do dnešných zložitých výrobných prostredí a je pripravený podporovať prechod prevádzkovateľa vysielania na IP.
Viz Verdi je navrhnutý pre spoločnosti, ktoré chcú prejsť do produkčného prostredia založeného na IP. Zjednodušuje produkčný workflow, znižuje chyby vo vysielaní a umožňuje operátorom sústrediť sa na to, na čom najviac záleží – na príbehu.
Schopnosť súčasne produkovať živý obsah v rôznych pomeroch strán zjednodušuje poskytovanie videa do viacerých platforiem a zaisťuje lepšie speňaženie obsahu.
Viz Verdi bude uvedený na trh v poslednom štvrťroku 2019.

 

Viz Vectar – natívna IP réžia vo viacformátovej produkcií živého vysielania

Softvérová technológia robí z Viz Vectar platformu, ktorá spoločnostiam umožňuje prechod na novú generáciu tvorby živého obsahu. Je to kompaktná, ale výkonná réžia produkcie živého vysielania so štyrmi vstavanými DDR, nahrávaním a streamovaním pre sociálne médiá.
Viz Vectar je dokonale integrovaný do ekosystému Vizrt, ktorý podporuje automatizáciu Viz Mosart a riadi grafiku Viz Enginu. Okrem podpory SDI / SMPTE ST 2110 vstupov a výstupov zaručuje dostať akýkoľvek zdroj do vysielania, pomocou natívneho protokolu NDI v produktoch spoločnosti Vizrt.
V kombinácii so štyrmi internými multiviewermi, 44 vstupmi a 8 M/Es je Viz Vectar výhodnou investíciou do súčasných potrieb mediálnych spoločností.

Viz Vectar bude uvedený na trh v poslednom štvrťroku 2019.

 

Viz Helix – ľahké workflow usporiadanie

Systém pre orchestráciu workflow Viz Helix automatizuje bežné výrobné procesy postavené na systéme správy vizuálnych médií Viz One (MAM).
Softvér Viz Helix s natívnou cloudovou podporou zjednodušuje zložité IP workflow zefektívňovaním časovo náročných úloh a umožňuje získať vyššiu hodnotu zo svojich zdrojov, stať sa agilnejšími a redukovať potrebu vlastných riešení správy. Viz Helix tiež zrýchľuje uvádzanie nového obsahu na trh a súčasne znižuje chyby vo vysielaní.
Viz Helix bol uvedený na trh 30. septembra 2019.

 

Spojenie značiek Vizrt, NewTek a NDI má jediný cieľ

Vizrt, NewTek a NDI sa spojili pod spoločnou značkou Vizrt Group, ktorá má za cieľ pomôcť zákazníkom prinášať viac príbehov a lepšie ich vyjadriť.

Značky spoločne poskytujú prístup k najkomplexnejšej platforme softvérových riešení vizuálneho spracovania príbehov založených na IP na trhu. Spoločnosti NewTek a Vizrt zároveň využijú svoje existujúce obchodné stratégie a budú sa naďalej venovať svojim príslušným zákazníckym základniam.

Vizrt bude pokračovať v inováciách a formovaní ekosystému, ktorý poskytuje vyššiu úroveň vizuálneho spracovania príbehov vo vysielaní, podnikaní a nových médiách. 

NewTek bude aj naďalej využívať svoju silnú distribučnú sieť a zaväzuje sa pracovať so svojimi partnermi na tom, aby vyhoveli potrebám koncového používateľa.

NDI, digitálne natívny štandard pripojenia videa, založený na IP, bude odteraz spadať pod spoločnú značku Vizrt Group. To umožní značke NDI zvýšený stupeň zamerania a autonómie, pomôže jej navýšiť hodnotu zákazníckych riešení NewTeku, Vizrtu, a tretích strán.