Traco AI spoločnosti Traco Systems je komplexné riešenie pre spracovanie médií založené na rozpoznaní tvárí a detekcií objektov. Platforma bola vyvinutá pre pokročilú úpravu metadát pomocou automatického prepisu reči na text. 

Toto riešenie bolo vytvorené za účelom zjednodušenia zdĺhavých procesov televíznej produkcie. Výsledkom je systém, ktorý dokáže ušetriť až stovky hodín analýzy mediálneho obsahu.

Nedávno sa táto funkcia stala súčasťou systému Octopus X. Ide o novú verziu redakčného systému navrhnutého pre poskytovateľov televízneho a rozhlasového vysielania.

Ako to funguje? 

Traco AI využíva technológiu strojového učenia a neurónové siete. Proces rozpoznávania je založený na podrobnej biometrickej maske fungujúcej na princípe nosových a očných vektorov. Práve preto funguje detekcia tvárí s dokonalou presnosťou. Výhodou tejto platformy oproti iným cloudovým riešeniam je, že môže fungovať aj ako samostatný server v internej doméne.

Aké sú hlavné funkcie Traco AI?

  • Automatické rozpoznanie tvárí na základe biometrických údajov
  • Možnosť vyhľadať skupiny ľudí, keď sú v jednom zábere
  • Vytvorenie vlastnej databázy pomocou fotiek, archívnych záberov alebo online databáz
  • Integrácia do akéhokoľvek Media Asset Management systému (Avid MediaCentral, Viz One atď.)
  • Automatické generovanie titulkov do vysielaných programov podľa internej databázy
  • Rozpoznanie reči, prepis hovoreného slova na text a automatické generovanie skrytých titulkov

Traco AI sa dá využiť mnohými spôsobmi:

V spravodajstve zvyšuje efektivitu práce rozpoznaním tvárí, ktoré sa často objavujú vo vysielaní. Po zadaní kľúčových slov uvidí používateľ zoznam všetkých scén, kde sa osoba objavuje.

Traco AI ušetrí čas aj producentom športového obsahu. Pomocou analýzy získaného video materiálu dokáže označiť všetky viditeľné tváre atlétov. Stačí ich pridať do databázy spolu so základnými metadátami. Okrem toho dokáže tiež rozpoznať zmeny skóre. Následne môže editor spustiť prebiehajúce procesy v jednoduchom užívateľskom rozhraní a zefektívniť pracovný postup výroby.

Pri natáčaní reality show môže Traco AI pomôcť s vytvorením súhrnu všetkých záberov z pôsobenia jednotlivých aktérov v súťaži. Po vytvorení databázy súťažiacich zadajú strihači iba meno a zobrazí sa im zoznam scén, v ktorých sa súťažiaci objavil.

Pri správe archívu plného nespočetných hodín záberov, zhotovených v priebehu niekoľkých desaťročí, dokáže AI Facer rozpoznať, či ide o rovnakú osobu v rôznych fázach života. 

Platformu Traco AI sme vyvinuli ako rozhranie Full Rest API, ktoré umožňuje integráciu pre rôzne pracoviská. Každá produkčná spoločnosť sa môže rozhodnúť, ktoré funkcie sa im zdajú byť užitočné pre ich projekty alebo ktoré typy rozhraní sa im najviac páčia. 

Pre viac informácií o tejto platforme navštívte ai.tracosys.eu. Demo bude predstavené na IBC 2019 (stánok 7.A39).