O TRACO SYSTEMS a.s.

„Pomocou nás ste v obraze.“

Sme inžiniersky orientovaná spoločnosť, integrátor moderných technológií pre televízne a post-produkčné spoločnosti. Hľadáme spôsoby, ako spolu ľudia a technika môžu spolupracovať pri vytváraní mediálneho obsahu. Poskytujeme technologické riešenia a servisné služby na najvyššej úrovni.

Výsledky našej práce umožňujú vysielať spravodajstvo, produkovať filmy, dokumenty a seriály, zabezpečovať športové prenosy a vyrábať reklamné spoty.

Začiatky pôsobenia siahajú do roku 1992, keď vznikla firma Traco Computers, ktorá sa venovala predaju počítačov pre grafiku a DTP. Od roku 1993 firma začala spolupracovať so spoločnosťou Avid Technology a uviedla na československý trh prvé nelineárne strižne. Partnerstvo so spoločnosťou Avid významne ovplyvnilo ďalšie smerovanie v budúcom rozvoji. TRACO SYSTEMS a.s. bolo založené roku 1996 v Bratislave a o 4 roky neskôr sme otvorili českú pobočku v Prahe. Pôsobíme tiež v Maďarsku, takže všetky naše aktivity sa dejú v srdci Európy.

Sme držitelia certifikátov EN ISO EN ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007, ISO/IEC 27001:2013 v odboroch: návrh, inžinierska a projekčná činnosť, realizácia, implementácia, systémová integrácia, predaj, prevádzka, servis, technologická podpora, správa a vývoj technologického a komunikačného zabezpečenia informačných systémov v oblastiach: filmovej a televíznej technológie, profesionálna audio a video technika, 3D grafika, archivácia dát, vývoj, výroba, predaj a implementácia vlastného softvéru, poradenstvo, konzultácia, projektovanie, školenie, lektorská činnosť a podpora zákazníkov v oblasti informačných technológií.

Ako jediná spoločnosť v strednej Európe sme držiteľom certifikátu Avid Certified Support Representative na úrovni Elite, ktorý je udeľovaný na základe preukázania najvyššej úrovne odborných znalostí jednotlivých technických pracovníkov. Tento ACSR certifikát je každoročne obnovovaný a zaručuje našim zákazníkom preškolených profesionálov spôsobilých inštalovať, konfigurovať a technicky udržiavať Avid produkty a systémy. Za rok 2015 jsme získali prestížne ocenenie ako Avid Top Channel Partner pre Video v regióne EMEA (Evropa, Stredný Východ, Afrika).

Čo o nás hovoria zákazníci

Pozrite sa ako hodnotia náš prístup naši zákazníci.

Vždy nám záleží na špičkovom výstupe nami produkovaných médií a technologické riešenia od TRACO SYSTEMS nám v tom výrazne pomáhajú.
Jaroslav Sládek, vedúci obrazovej a zvukovej výroby, Česká televízia
Kvalitne spracovaná technologická stránka post-produkcie od TRACO SYSTEMS je pre nás jedným z nevyhnutných nástrojov pre účinnú prezentáciu našej práce klientovi.
Jeffo Minařík, producent, režisér, autor, scenárista, J.A.M. , Film 1999
V spravodajstve musíme pracovať s tými najlepšími. S TRACOM máme istotu, že to tak je. A predovšetkým, že je technológia nášho spravodajstva v správnych rukách.
Radomír Polák, technický riaditeľ, Televízia TA3
V TRACU som našiel technologického partnera pre bezproblémovú prácu. Nemám čas sa zaťažovať technickými záležitosťami, radšej sa venujem tomu, čo ma baví. Každý by sa mal venovať tomu, čo vie najlepšie.
Marek Putna, riaditeľ, Filmdustry
S TRACOM spolupracujeme niekoľko rokov a vždy mám istotu, že na nimi ponúkané služby a riešenia sa môžem spoľahnúť.
Ivo Marák, technický riaditeľ, UPP
Roky používania bezpáskového spravodajstva, postprodukcie, real-time grafiky a channel brandingu dodané, inštalované a supportované spoločnosťou TRACO SYSTEMS, nás utvrdili v tom, že naše investície boli nielen správné, ale aj nadčasové. TRACO posunulo výrobné procesy a vizuál kanálov našej televízie na vysokú európsku úroveň.
Dezider Fischer, technický riaditeľ, Televízia JOJ

Naši zákazníci

Zoznam niektorých našich zákazníkov, s ktorými spolupracujeme už 25+ rokov v Čechách a na Slovensku.

Chcete o všetkom vedieť ako prví? Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a už nikdy nezmeškajte žiadne novinky.

Prihlásením sa k odberu newsletteru súhlasíte so spracovaním osobných údajov.