Inovované riešenia pre post-produkciu navyšujú rýchlosť, kooperáciu a efektivitu. Sú dostupné všetkým – od malých redakčných týmov až po mediálne giganty. Uvedená technológia zahrňuje diskové polia, strihové systémy, vstupné/výstupné jednotky a správu médií.

Na celosvetovej technologickej výstave IBC v Amsterdame spoločnosť Avid prezentovala svoje novinky z oblasti post-produkcie. Avid sa pri tom maximálne sústredil na integráciu jednotlivých softvérových a hardverových produktov, ktoré kooperujú v rámci post-produkcie. Inovácia sa tak dotkla nielen strihového systému Media Composer a zdieľaných diskových polí NEXIS, ale predovšetkým produkčného asset managementu MediaCentral for Post, ktorý sa tak stáva ideálnym riešením pre malé a stredne veľké kreatívne tímy. Nová technológia sa zameriava hlavne na spracovanie 4K materiálov a podobne náročných formátov.

MediaCentral platforma pre post-produkciu vzájomne prepojuje Media Composer, Avid NEXIS a MediaCentral | Editorial Management, ktorý predstavuje nový nástroj pre správu médií, ktorý umožňuje všetkým používateľom systému spolupracovať v zabezpečenom a spoľahlivom prostredí. V rámci webového prehliadača je možné jednoduchšie spracovávať obsiahnuté média a ich metadata a konfigurovať pracovné postupy. Zákazníci môžu podľa svojich potrieb ľahko navyšovať počet používateľov, doplňovať mediálne služby a rozširovať systém o ďalšie moduly. Vďaka otvorenosti MediaCentral platformy môžu schopnosti systému narastať na základe požiadavok používateľov.