Avid predstavil novú generáciu produktu MediaCentral, ktorého rozhranie je vo webovom prehliadači. Týmto krokom dáva Avid možnosť svojim zákazníkom rýchlejšie vytvárať kvalitnejší obsah a doručiť ho do viac zariadení. Vďaka responzívnemu a intuitívnemu prostrediu MediaCentral I Cloud UX môže každý užívateľ jednoducho vyhľadávať, upravovať a publikovať obsah z pracovných staníc, počítačov alebo mobilných zariadení.

Modulárny design produktu ponúka aplikácie, služby a konektory, ktoré poskytujú produkciám škálovateľnosť, rozšíriteľnosť a urýchlenie práce pri spracovaní televíznych relácii, spravodajstva, športových udalostí, filmov alebo živých televíznych prenosov. Každý člen produkčného tímu je súčasťou integrovaného pracovného prostredia, vďaka ktorému má prehľad o všetkých médiách (v súkromnom dátovom centre, verejnom cloude alebo hybridnom prostredí).

“Náš MediaCentral novej generácie dáva tímom z novín, športu, postprodukcie či živej produkcie silu vytvára a dodávať viac obsahu do všetkých mediálnych kanálov za menej času než kedykoľvek predtým,” hovorí Dana Ruzicka, Chief Product Officer spoločnosti Avid. “MediaCentral sa vďaka svojej flexibilite dokáže prispôsobiť ktorémukoľvek zákazníkovi a podporovať pracovné postupy jeho tímu. Platforma umožňuje tvorcom obsahu byť kreatívnejší, produktívnejší a vytvárať nové príležitosti.”

Pracovné moduly MediaCentralu obsahujú:

MediaCentral I Editorial Management

Jednoduché riešenie média managementu pre menšie postprodukčné a broadcastové tímy, ktoré umožňuje využívať zložky, projekty, biny, metadáta a zdieľať média v ktoromkoľvek webovom prehliadači. Prvý krát môžu užívatelia využiť hyperbinovú štruktúru, vďaka ktorej môžu asistenti aj producenti upravovať a tvoriť HyperBiny, pridávať lokátory a metadáta, vytvárať subklipy a vykonávať iné úlohy z prostredia Media Central I Cloud UX.

MediaCentral I Production Management

Produkčný modul, ktorý ocenia väčší broadcastri a mediálne spoločnosti, zľahčuje a urýchľuje pracovný postup celej produkcie a umožňuje viac spolupracovať väčšiemu počtu ľudí.

MediaCentral I Newsroom Management

Riešenie, ktoré produkčným tímom spravodajských relácii zjednodušuje doručovanie noviniek na niekoľkých rôznych platformách rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

MediaCentral I Graphics Management (bude uvolnený v budúcnosti)

Správa grafických prostriedkov umožní novinárom použitie grafických šablón a ich pridanie k získaným správam na ktoromkoľvek zariadení.

MediaCentral I Asset Management

Pre náročné broadcastové, správarske, športové a postprodukčné prostredie prináša Avid asset management modul, ktorý automaticky analyzuje obsah, aby bolo možné jednoduchšie vyhľadávať v metadátach cez MediaCentral I Cloud UX, Avid Media Composer alebo Adobe Premiere Pro CC.

 

MediaCentral ponúka množstvo aplikácii, ktoré rozširujú jeho schopnosti. Každá aplikácia je prístupná v prostredí MediaCentral | Cloud UX a je určená na špecifickú úlohu, ako napr. vyhľadávanie a prechádzanie médií, prehľadávanie webu a sociálnych médií, editovanie, kontrola a publikovanie atď. Služby umožňujú užívateľom používať širokú škálu pracovných postupov od transformácie obsahu až po distribúciu a publikáciu na sociálnych sieťach.

Vďaka konektorom je možné MediaCentral rozšíriť o ďalšie aplikácie, systémy a služby tretích strán, ktoré sú súčasťou Aliancie partnerov spoločnosti Avid. Konektory môžu byť teda využité napríklad v rámci archivácie, kontroly kvality, integrácie CMS, rovnako tak ako k publikovaniu na Facebooku, Twitteri alebo Youtube.